עבודה בחו''ל
 
 
טיולים בחו"ל
שותפים   
טיסות
ויזה לארה"ב
ביטוח לחו"ל
שימושון
לימודים
חוויות
עבודה באירופה
פורום
עבודה בקנדה
עבודה באנגליה
עבודה אוסטרליה
עבודה בארה"ב
עבודות בחו"ל
חפש חיפוש עבודה עבודות ויזה ויזות בחו"ל
 איטליה

מטבע: אירו
איזור זמן: 1+utc
סיומת אינטרנט: it
קידומת טלפון בינלאומית: 58,462,375


הרפובליקה האיטלקית, היא מדינה בדרום אירופה, שרוב שטחה הוא חצי אי בצורת מגף.

הקולסאום ברומא
כמו כן היא כוללת שני איים גדולים בים התיכון: סיציליה וסרדיניה. מצפון היא תחומה על ידי הרי האלפים, שם היא גובלת בצרפת, שוויץ, אוסטריה וסלובניה. בצפון מרכז המדינה נמצאת המדינה סאן מרינו, ובמרכז המדינה נמצאת קריית הוותיקן. המבנה המיוחד של איטליה דומה במבט במפה למגף. רובה שוכנת בחצי האי האפניני החלק הצפוני של איטליה הררי ובו רכס הרי האלפים, ולאורך כל איטליה עובר רכס הרי האפנינים.
קיימים בה הרי געש רבים. האי סיציליה והאי סרדיניה שייכים גם כן לאיטליה. באיטליה 57.5 מיליון תושבים, מתוכם 93% קתולים, 1.5% הם מוסלמים ו-30,000 יהודים, רובם ברומא ובמילנו. האוכלוסייה הומוגנית מאוד בכל הקשור לשפה המדוברת ולדת של התושבים, אולם קיים גיוון רב בנושאים התרבותיים, הכלכליים והפוליטיים. צפיפות האוכלוסייה באיטליה היא החמישית באירופה - קרוב ל-200 איש לקילומטר רבוע.
מאז ומתמיד הייתה איטליה כמעט שם נרדף ל"ערש התרבות והאמנות". טובי האמנים והאוּמנים יצאו ממנהּ בתחומים רבים. הנה רשימה של אנשי תרבות איטלקים ידועים:
באמנות הפלסטית - לֵאונרדו דָה וינצ'י, מיכֶּלאנג'לו, טיציאנו, ג'וטו, ג'ורג'ונה, רפאל ואחרים.

היסטוריה

ההיסטוריה של איטליה היא אולי החשובה ביותר עבור ההתפתחות התרבותית והחברתית של הים התיכון כולו.
במדינה התרחשו פעילויות אנושיות רבות חשיבות בזמנים הפרה-היסטוריים, ולכן ניתן למצוא בה אתרים ארכיאולוגיים חשובים באזורים רבים.
הגורם המשמעותי ביותר בהיסטוריה של איטליה, אירופה ואגן הים התיכון, הוא האימפריה הרומית. אימפריה זו, כללה במשך מאות שנים את רוב העולם שהיה ידוע לאדם המערבי ועלתה בגודלה, ובהשפעתה על היוונים שקדמו לה.
בתוך האימפריה הזו צמחה הנצרות שהפכה בשלב מאוחר יותר לדת הרשמית של האימפריה ובעקבות זאת של כלל אירופה. הכנסייה הקתולית והאפיפיורים שעמדו בראשה השפיעו ושלטו על איטליה במשך מאות שנים, גם לאחר נפילת האימפריה הרומית במאה ה-5 לספירה.
במהלך ימי הביניים ותקופת הרנסנס צמחו באיטליה ערי-מדינה חזקות ששלטו בכלכלה ובמסחר באגן הים התיכון.
איטליה המודרנית הפכה למדינת-עם רק ב-17 במרץ, 1861, כאשר מדינות חצי-האי וממלכת שתי הסיציליות התאחדו תחת המלך ויטוריו אמנואלה השני משושלת "סאבוי".
הדיקטטורה הפשיסטית של בניטו מוסוליני שעלה לשלטון ב-1922 הביאה לברית הרסנית עם גרמניה הנאצית ועם יפן, ובסופו של דבר הביאה למפלת איטליה במלחמת העולם השנייה.
משאל עם על עתיד המלוכה שהתקיים ב-2 ביוני 1946 הסתיים בהכרזת הרפובליקה האיטלקית ובאימוץ חוקה חדשה ב-1 בינואר 1948. משפחת המלוכה הוגלתה עקב קרבתה למשטר הפשיסטי.

כלכלה

לאיטליה כלכלה מגוונת עם תוצר לאומי ותוצר לנפש דומים בקירוב לאלו של צרפת ושל הממלכה המאוחדת.הכלכלה הקפיטליסטית של איטליה עודנה מחולקת לצפון התעשייתי המפותח יחסית, שמאופיין על ידי חברות פרטיות לרוב, ולדרום איטליה, הפחות מפותח והחקלאי, שבו 20% אבטלה.
לאיטליה מיובאים רוב חומרי הגלם הדרושים לתעשייה ומעל ל-75 אחוז מצרכי האנרגיה שלה.
למעלה מ-39.8 מיליון תיירים מבקרים באיטליה מדי שנה. מספר זה הופך את איטליה למדינה עם מספר התיירים הרביעי בגודלו בעולם.

הקשר היהודי

מבחינה היסטורית תפוצת איטליה היא אולי העתיקה ביותר, כיוון שיהודים נמצאו ברומא כבר בימי יוליוס קיסר, ומאז הרצף נמשך, במינון קטן מאד, במשך יותר מאלפיים שנה.השם פלסטינה שמזכיר את הפלשתים מתקופת בית ראשון אנחנו חייבים לקיסר הרומי אדריאנוס כתחליף לשם פרובינקיה יודאה. בכל תקופה תקופות ימי הביניים, כולל התקופה הצלבנית, היו היהודים קהילה נרדפת ומושפלת. בשנת 1943 נשלחו כ-7000 למחנות ההשמדה ורק 830 מהם הצליחו לשרוד.למעלה מ 30.000 הסתתרו בכל מיני דרכים, לעתים גם בעזרתם של אנשי הכמורה והמנזרים.כיום רק בקהילות רומא ומילאנו חיים קרוב ל- 15.000 יהודים ועוד אלפים רבים פזורים ביתר הערים. להוציא את הסטודנטים הישראלים אשר בחרו באיטליה כיעד מועדף ללימודים באיטליה.

ויקיפדיה העברית היא המקור של ערך זה,
לרשימת הכותבים לחץ כאן.

התוכן מוגש בכפוף ל ־ GNU Free Documentation License
יעדים בחול
אירופה
ארה"ב
אוסטרליה / ניו זילנד
אפריקה
המזרח הרחוק
האיים הקריביים
דרום אמריקה
מרכז אמריקה
האוקינוס השקט
המזרח התיכון
מרכז אסיה
קנדה
 
טורים אישיים
עוזי טאובר
מדריך טיולים וותיק, מספר לנו מדי שבוע על חוויה אישית שעבר, הפעם: גיאורגיה, לא רק ארץ "גיזת הזהב"
ליסה סגלוב
אשרות (ויזות) לאוסטרליה - לסוגיהן
גיא גריזמן
אוסטרליה המדהימה
מידע חיוני
שגרירות ארה"ב  
מזג אויר  
בתי חב"ד  
קידומות  
בינלאומיות  
כתבו לנו  
גלריה  
סרטים  
ויזות לארה"ב  
חיפוש עבודה בארץ  
ניהול אתרים   
שעון עולמי  
שערי מט"ח  
להשיג ויזה לארה"ב  
דואר לחו"ל  
נחיתות והמראות  
נציגויות ישראל  
המלצות ליוצאים  
לחו"ל
  
עבודה בחו"ל  
עבודה בחו"ל צור קשר דרושים עמוד ראשי
פרסם אצלנו www.chool.co.il
עבודה ביפן עבודה במזרח הרחוק עבודה בקנדה עבודה באנגליה עבודה באירופה עבודה באוסטרליה עבודה בארה"ב עבודה בחו"ל
©כל הזכויות באתר זה שמורות לפורטל חו"ל המספק הצעות עבודה בחו"ל, עבודה באירופה, עבודה בארה"ב, עבודה באנגליה, עבודה בקנדה, עבודות בחו"ל, וכן מידע רב על טיולים בחו"ל, דרום אמריקה, ארה"ב, אירופה, אוסטרליה, האיים הקריביים, המזרח הרחוק, שותפים לטיולים בחו"ל, שותפים לדירה בחו"ל, קטעי וידאו מחו"ל, פורום טיולים בחו"ל, פורום עבודה בחו"ל, חוויות מחו"ל, לימודים בחו"ל, ויזה לארה"ב, ויזות לארה"ב, עבודות בחול, דרושים בחו"ל, עבודה בחול, עבודה בחו"ל, ישראלים בניו יורק, ישראלים בחו"ל